Proeven van het lerarenberoep met Thomas More!
Sta je net voor de klas in het secundair onderwijs? Proef je al van het lerarenberoep maar heb je nog geen lerarendiploma? Zit je met vragen rond het lesgeven? Dan is deze cursus zeker iets voor jou.
We nemen je mee op weg rond doelen, evaluatie, didactische werkvormen en beginsituatie van leerlingen waarbij jouw noden en zorgen het uitgangspunt vormen. We zetten ook in op zowel het preventieve als het curatieve klasmanagement. Ook je eigen motiverende lesgeefstijl krijgt de nodige aandacht.
Deze cursus stelt het leren van elkaar centraal en kan ook een opstap naar de lerarenopleiding betekenen.
Timing en opbouw
Online netwerkmoment: donderdag 29 september – 16-18u.
In dit moment maken we kennis met elkaar en beluisteren we de noden van alle deelnemers.
Twee dagen in oktober: dinsdag 11 oktober en donderdag 20 oktober: 9-16u.
Tijdens deze tweedaagse nemen we je mee op weg rond doelen, evaluatie, didactische werkvormen en beginsituatie van leerlingen. We zetten ook in op zowel het preventieve als het curatieve klasmanagement. Ook je eigen motiverende lesgeefstijl krijgt de nodige aandacht. Hierbij vertrekken we vanuit de noden aangegeven op het online netwerkmoment. We hangen kaders op en maken oefeningen aan de hand van de eigen praktijkervaringen.
Halve dag in november: vrijdag 18 november: 9-12u.
Halve dag in december: vrijdag 16 december: 13–16u.
Tijdens deze terugkommomenten gaan we concreet aan de slag met jouw vragen en reflecteren we over concrete casussen. Zo zetten we tijdens deze intervisiemomenten in op verdere professionalisering.